EnglishSlovenskyČesky

Semiflex, tenký alebo hrubý materiál?

Semiflex je poloohybná hadica na dopravu vzduchu, ktorú naša spoločnosť vyrába od roku 1995. Jedná sa o jednovrstvovú hadicu, ktorá je vyrobená z pásky Al zliatiny, na spojenie je použitý unikátny, veľmi odolný, zámok "triple lock", ktorým sa táto hadica odlišuje od iných výrobcov. Od počiatku používame materiál hrúbky 0,12mm, ktorý robí hadicu veľmi robustnou a odolnou aj pri trochu  razantnejšej montáži.

V poslednom roku sme občas zaznamenali otázky, či nepripravujeme výrobu hadíc z tenkého materiálu hrúbky 0,07 - 0,08mm, ktorý by znížil váhu a cenu.  Po dlhodobom overovaní názorov montážnych  firiem sme dospeli zatiaľ k záveru,  že  mierne zníženie ceny (cca 0,1-0,2 EURO na 1 metr dĺžky hadice) a  zníženie váhy je sprevádzané podstatným znížením stability hadice.

V prípade, že je treba hadice ľahšie, máme v sortimente hadice Aluflex (dve prevedenia hrúbky steny) alebo Kombiflex, ktoré takéto požiadavky bezpečne spĺňajú. 

Z tohoto dôvodu sme sa predbežne rozhodli neprejsť na používanie tenšieho materiálu na výrobu poloohybných hadíc Semiflex.

 

Content © ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. a poskytovatelia obsahu (Soler & Palau, VIM, Wernig, Eberle, Belimo CZ, UNIVENT CZ a ďalšie)